06 MEI 2026

De vestiging in Arras, een fabriek met de allernieuwste technologie

Dossier
Header Imageheader Dossierarrasresized
Dankzij de ontwikkeling van de farmaceutische regelgeving en de gangbare praktijken, de opgedane kennis over het gedrag van de producten en meer dan 30 jaar technische ervaring hebben de teams van LFB nieuwe normen kunnen vaststellen bij het ontwerp van de fabriek in Arras.
Deze fabriek van de nieuwe generatie, die eind 2024 in gebruik werd genomen, stelt LFB in staat om de bioproductiecapaciteit voor drie van zijn geneesmiddelen – immunoglobulinen, albumine en fibrinogeen – te verdrievoudigen.
Arras Image+Textes23012026

De fabriek in Arras heeft een cruciale mijlpaal bereikt: de certificering voor de productie van uit plasma verkregen geneesmiddelen, afgeleverd door het ANSM.

De fabriek heeft in november 2025 de eerste loten geneesmiddelen op de markt gebracht. Een groot succes waar de teams zich maanden op hebben voorbereid!

EEN FABRIEK MET ZWAARTEKRACHTSTROOM

De fabriek in Arras is ontworpen om de workflow te vergemakkelijken en de opbrengsten te verbeteren. Met haar zwaartekrachtsysteem loopt ze voorop op het gebied van technologie voor de productie van geneesmiddelen.
Het productiegebouw bestaat uit 3 productieniveaus, elk gewijd aan een reeks specifieke bewerkingen.
De productie begint op het hoogste niveau, op 30 m hoogte, met het ontdooien van de plasmazakken en de bereiding van oplossingen die worden gebruikt bij de vervaardiging van geneesmiddelen.
De begane grond is dan weer gewijd aan het vullen van de flacons en het vriesdrogen van de geneesmiddelen.

DRIE AFZONDERLIJKE PRODUCTIELIJNEN

Een van de bijzondere kenmerken van de fabriek in Arras is dat er per productieniveau drie specifieke productielijnen zijn, die elk zijn gewijd aan de zuivering en veiligheid van één geneesmiddel: immunoglobulinen, albumine en fibrinogeen.
Door deze productieorganisatie wordt kruisbesmetting tussen de producten voorkomen.

De fabriek van Arras in het kort:

  • x 3wat betreft de productiecapaciteit

  • Image1 Chiffres Clésdossierarrasresized (1)
  • immunoglobulinen, albumine en fibrinogeen.

  • Servirpatients Image2

Volledige automatisering van de fabriek

MES: MANUFACTURING EXECUTION SYSTEM

LFB heeft gekozen voor het MES-beheersysteem, een complete softwareoplossing waarmee de gehele productie kan worden aangestuurd. Deze software is volledig geïntegreerd in het bestaande informatiesysteem van het LFB en maakt het mogelijk om het volledige productieproces, van grondstof tot eindproduct, te volgen, te bewaken en te controleren.

De voordelen van het systeem:

  • Verbetering van de kwaliteitscontrole door informatie in realtime door te geven en de productie stil te leggen wanneer er een probleem wordt vastgesteld,
  • Opstellen van een geoptimaliseerde productiekalender waarin de planning van teams, materiaal en apparatuur is geïntegreerd,
  • Voorraadbijwerking in realtime,
  • Geen papieren documenten meer,
  • Verbetering van de productiestromen, in overeenstemming met de regelgeving.

GEAUTOMATISEERDE FARMACEUTISCHE VERWERKING:

Alle bewerkingen die worden uitgevoerd voor de farmaceutische verwerking van de geneesmiddelen van LFB zijn geautomatiseerd. Dit garandeert een steriele omgeving en dus een maximale veiligheid van de geneesmiddelen, met name tijdens het vullen van de flacons, een risicovolle stap.
De afvullijnen onder isolatoren: er zijn 3 afvullijnen geïnstalleerd, allemaal onder isolatoren. Elke lijn is bestemd voor één geneesmiddel:

Er zijn 2 lijnen voor vloeibare producten, albumine en immunoglobulinen,
De derde lijn is bestemd voor fibrinogeen en is uitgerust met vriesdrogers.

  • 3geautomatiseerde afvullijnen

  • Image3 Chiffres Clésdossierarrasresized
  • De wisseling van flesformaten gebeurt automatisch.

  • Image4 Chiffres Clésdossierarrasresized
  • 4mogelijke flesformaten per productielijn

De ontwikkeling van vriesdrogers:

In Arras was het doel om vriesdrogers te implementeren die zich automatisch aanpassen aan elke vriesdroogcyclus van een bepaald product. Het ontwerp ervan volgt een norm die als referentie zal dienen voor toekomstige vriesdrogers van LFB.
De keuze viel op vriesdrogers met automatische laad- en lossystemen voor de flacons, die voldoen aan de huidige kwaliteitsnormen.

Het project voor de fabriek van Arras sinds 2019:

2019, de LFB-fabriek van Arras in aanbouw

Ontdek hoe een van de grootste farmaceutische bouwprojecten van de afgelopen jaren in Frankrijk tot stand is gekomen.

2020, de LFB-fabriek van Arras in aanbouw

2021, de nieuwe fabriek van LFB in Arras

De infrastructuur is nu voltooid en sommige installaties zijn al in gebruik. Neem een kijkje in de nieuwe fabriek van Arras!

2022, de nieuwe fabriek van LFB in Arras

Ontdek de recente ontwikkelingen van de vestiging, met name de eerste kwalificaties van de interne voorzieningen die onmisbaar zijn voor de productie van geneesmiddelen, en de installatie van nieuwe apparatuur.

Tegelijkertijd blijft de vestiging uitbreiden met drie recent opgetrokken gebouwen: de controlelaboratoria, het plasmamagazijn en de afvalverwerkingsinstallatie.

2023, de fabriek van LFB in Arras

Duik in het hart van deze bioproductiefaciliteit: opleiding en kwalificatie van medewerkers, instelling van de apparatuur en laatste fasen van de kwalificatie. Bekijk in beeld de laatste loodjes voor de ingebruikname van de fabriek.