De toegang tot behandelingen voor patiënten garanderen
Patiënten dienen: het hart van de missie van LFB
Gezien de sterk toenemende behoeften van patiënten en de productiecapaciteit die onder druk staat, verbindt LFB zich ertoe een eerlijke en veilige toegang tot behandelingen te waarborgen, vandaag en voor toekomstige generaties:
Door zijn productiecapaciteit van plasmageneesmiddelen te verdrievoudigen,
Door zijn aanbod te versterken dankzij eigen plasmaverzamelcentra,
Door bij te dragen aan een verbetering van het zorgtraject van patiënten, door de toegang tot informatie te vergemakkelijken en een betere opvolging van behandelingen te garanderen — via onze samenwerking met zorgverleners en patiëntenverenigingen.
STRATEGISCHE PIJLER VAN ONS PLASMA INZAMEL NETWERK
Europlasma is actief in Oostenrijk, Duitsland en Tsjechië, met een dertigtal centra.
Met LFB American Plasma in de Verenigde Staten beschikken we daarnaast over 6 plasma‑ en bloedinzamelcentra, om te voldoen aan de geldende regelgeving.
Volgens de vereisten van de Amerikaanse FDA mogen in de VS namelijk alleen geneesmiddelen worden verkocht die zijn afgeleid van plasma dat in de Verenigde Staten is verzameld.
Onze bewijsstukken:
Elementen om de uitdagingen beter te begrijpen
DE TOEGANG TOT BEHANDELINGEN GARANDEREN IN EEN CONTEXT VAN STERK GROEIENDE VRAAG
Veel patiënten die lijden aan zeldzame en vaak ernstige ziekten zijn voor hun dagelijks leven afhankelijk van plasmaderivaten (PD‑geneesmiddelen). Deze behandelingen stellen hen in staat hun levenskwaliteit te behouden.
Elk jaar stijgt het aantal patiënten dat een behandeling met plasmaderivaten nodig heeft, wat leidt tot een toenemende vraag naar deze geneesmiddelen. Dit zet de beschikbare volumes steeds meer onder druk.
In deze context heeft Frankrijk LFB een opdracht van publieke gezondheid toevertrouwd:
het ter beschikking stellen, prioritair voor patiënten in Frankrijk, van geneesmiddelen afgeleid uit plasma dat wordt verzameld door de Établissement Français du Sang (EFS)*.
Om dit te realiseren steunt LFB op een exclusief partnerschap met het EFS, dat verantwoordelijk is voor de nationale plasmacollectie, met als doel de gezondheidssoevereiniteit van Frankrijk te vrijwaren.
In 2024 konden de publieke en private plasmaverzamelstructuren wereldwijd slechts 74% van de behoefte aan immunoglobulinen dekken.
Deze situatie maakt het noodzakelijk om een collectieve strategie te ontwikkelen om de toegang tot behandelingen voor patiënten te beveiligen.
Patiëntenverenigingen, samen met de gezondheidszorgsystemen, dragen bij aan het verbeteren van de toegang en de continuïteit van behandelingen voor patiënten.
Voor meer informatie over deze elementen*:
Ontdek in detail de andere pijlers van de MVO strategie:
*Bronnen:
- Article L5124-14 du Code de la Santé Publique, modifié en 2015 par la loi n°2015-990 article 190.
- Key figures: 300 000 patiënten in Europa zijn elke dag afhankelijk van plasmaderivaten
- Key figures: 6 à 8% jaarlijkse groei van de markt voor plasmageneesmiddelen, een markt die elke 10 jaar verdubbelt: Interview Jacques Brom – LFB op PharmaBoardroom.com en in Healthcare & Life Sciences Review France 2025.
